Zajímavé destinace na dovolenou v Evropě

Zajímavé destinace na dovolenou v Evropě

Po návštěvě některé z exotických destinací snadno zapomenete, že některé z nejlepších plážových destinací mohou ležet je kousek od domova. Evropa se může pochlubit dlouhými kilometry nedotčených pobřeží, zapomenutých zátok, pláží v karibském stylu, zapomenutých nádherných ostrovů nebo malebných rybářských vesnic. Množství zajímavých destinací a úžasných míst na dovolenou, které si můžete zvolit je až ohromující. Stále váháte, kde strávit dovolenou? 


Podívejte se na tyto zajímavé destinace na dovolenou v Evropě.


Ibiza – Španělsko

zajímavé destinace na dovolenou ibiza

Photo by Michael Tomlinson on Unsplash

Španělská Ibiza, ostrov v Baleárském souostroví na západě Středozemního moře, je centrem a významným střediskem cestovního ruchu. Ibiza představuje velkou klubovou scénu a je nejdivočejším ostrovem ve Středomoří. Je zde ale mnohem více, než jen bujarý noční život. Najdete zde dlouhé pláže, skryté zátoky, jako je třeba Cala Blanca, kde se můžete slunit nebo se zkusit potápět. Pláž Cala d’Hort ve tvaru půlměsíce nabízí dokonalý pohled na útesy Es Verde a zve vás na svoji zlatou písečnou pláž k odpočinku.


Hvar – Chorvatsko

zajímavé destinace na dovolenou chorvatsko

Dalším místem, kde dokonale spojíte aktivity jako je plavání a opalování s historií, kulturou a dobrým vínem je Chorvatsko. Jedna z nejoblíbenějších destinací v Jaderském moři je malý ostrov Hvar. Obdivujte jeho scénické pláže, odlehlé zátoky obklopené borovicovými lesy a útesy. Tato místa nabízejí perfektní možnost dokonalého odpočinku. Obdivujte bohatou historii, vychutnejte si místní kuchyni a vína v mnoha restauracích a kavárnách, procházky po klikatících se uličkách. To jsou jen některé z věcí, kterými můžete vyplnit čas, když nejste zrovna na prosluněné pláži.


Sardinie – Itálie

zajímavé destinace na dovolenou sardinie

Photo by Massimo Virgilio on Unsplash

Druhý největší středomořský ostrov. Italská Sardinie, je další tropickou destinací, kterou máte z domova blíž, než byste čekali. Svůdná Costa Smeralda, (Smaragdové pobřeží) vás nadchne pobřežím ze žulových skal omývaných tyrkysově průzračnou mořskou vodou. Tím ale pobřežní krása ostrova nekončí, objevte další skryté zátoky a pláže třeba v Budelli, ty vám poskytnou spoustu míst pro nespočet fotografií. Pláže stranou, Sardinie také čeká s turistickými místy, divokou krásou, malebnými vesnicemi a vynikajícími kulinářskými lahůdkami.


Sicílie – Itálie

zajímavé destinace na dovolenou sicílie

Photo by Samuel Ferrara on Unsplash

Další scénická destinace s pomalým tempem života je Sicílie, nabízí ale mnohem více než jedny z nejlepších pláží v Evropě. Jeho historie sahá několik tisíciletí a zapůsobila zachovanými řeckými a římskými ruinami. Na pevnině jsou ohromující pláže, krásná města a nejaktivnější evropská sopka Etna. Taormina, Trapani nebo Syrakusy a jsou jen některými z nejkrásnějších přímořských měst na hlavním středomořském ostrově. Pokud se nechcete zažít nudu, můžete navštívit sicilské Liparské ostrovy.


Korsika – Francie

zajímavé destinace na dovolenou korsika

Photo by Kévin et Laurianne Langlais on Unsplash

Pod správu Francie spadající, čtvrtý největší ostrov ve Středomoří je úžasná Korsika, bývá ale často opomíjená a právem se řadí mezi zajímavé destinace na dovolenou. Čekají zde na vás nedotčené pláže se zlatým pískem, oslnivé výhledy a okouzlující pobřežními města a vesnice. Korsika může být ideálním místem, pokud vaše představa o letní dovolené spočívá v odpočinku na klidných plážích.

Photo by Massimo Virgilio on UnsplashCo je BitClout

Co je BitClout a jak jej používat?

Výnosnost investic do kryptoměn v posledních letech stoupá raketovým tempem, proto se také o různé příležitosti k investování zajímá stále více lidí …
Scroll to Top