Trezor na bitcoiny – recenze hardwarové peněženky na kryptoměny

Trezor na bitcoiny – recenze hardwarové peněženky na kryptoměny

Trezor na bitcoiny zabrání hackerům ukrást vaše kryptoměny i identitu

Kryptoměny trhají rekordy a bitcoiny už vlastní kdekdo. Co ale když těch bitcoinů máte trochu víc, nebojíte se o ně? Jak uchovat všechny vaše kryptoměny v bezpečí? Hardwarový trezor na bitcoiny je nejlepším a nejbezpečnějším způsobem jak uchránit vaše finance mimo online prostředí.

Kryptoměny jsou vcelku anonymní a bezpečné při placení. To ale neznamená, že vám je nemůže nikdo ukrást! Možností, jak přechovávat virtuální peníze existuje několik. Nejde samozřejmě o trezory, které znáte z bank nebo milionářských vil. Přesnější název těchto zařízení je hardwarová peněženka. Bitcoin a kryptoměny totiž můžete mít uschované ve dvou druzích peněženek. On-line peněženky a aplikace nic nestojí a jsou snadno použitelné. Svoje bitcoiny díky ním navíc máte dostupné odkudkoliv pomocí internetu. 

Trezor na bitcoiny zabrání hackerům ukrást vaše kryptoměny i identitu

Tahle výhoda je ale zároveň největší slabinou. Nehledě na všechna možná zabezpečení se občas hackerům povede do peněženek nabourat a peníze odklonit do své kapsy. Online peněženky se tak hodí spíše pro úschovu menších částek. Trezor na bitcoiny je naopak věc, kterou musíte mít fyzicky u sebe. Představte si nevelkou krabičku, kterou můžete připojit k vašemu počítači nebo jinému zařízení a bitcoiny si do ní nahrát. Pak ji odpojíte a uložíte na bezpečné místo.

Ani nejlepší hacker nemá šanci dostat se do zařízení, které není připojeno k internetu. Dokonce ani normální zloděj nemá moc možností, jak vám bitcoiny z peněženky ukrást. Vše je chráněno zabezpečením a hesly. V nadsázce jde o opravdový trezor, který vaše bitcoiny ochrání před jakýmkoliv pokusem o zcizení.

Dva nejlepší trezory na bitcoiny na českém trhu

Hardware peněženek se prodává mnoho typů. Liší se různými parametry i možností uschování různých měn. Pojďme se podívat na dva oblíbené trezory na bitcoiny, které patří k osvědčeným a hojně prodávaným modelům.

Trezor Model T

Stejně jako model T od Forda, je i Trezor Model T velmi chytře řešeným zařízením. Zabezpečí vaše kryptoměny a dodá vám pocit bezpečí před útoky on-line hackerů. Jaké hlavní vlastnosti Model T nabízí?

  • Možnost nahrávat více než 500 druhů kryptoměn
  • Rychlé a snadné nastavení
  • Ochrana klíčů – přístupové údaje nikdy neopustí bezpečí trezoru. Ani když se zrovna připojujete k externímu zařízení

Trezor Model T má rozměry akorát do dlaně, což je velmi praktické. Po připojení USB kabelem k PC si jej snadno uchopíte v jedné ruce tak, abyste viděli na displej. 

Právě prostřednictvím obrazovky řídíte všechny transakce. Nejenže to dobře vypadá a zjednodušuje ovládání, má to i svůj účel. Po USB kabelu „chodí“ pouze bitcoiny, jejichž přesun schválíte ručně přímo na trezoru. Nikdo nemůže trezor na dálku ovládnout, ani když je kabel v PC.

Trezor One

První trezor na bitcoiny, který je mimochodem českého původu, je dobrá volba i pokud s kryptoměnami teprve začínáte. Pořizovací cena z něj dělá trezor dostupný pro každého, a nabízí přitom stejnou ochranu vašeho majetku jako u dražších modelů – to jsou hlavní výhody Trezor One. Tímto ale výčet pozitiv zdaleka nekončí:

  • Možnost uložení až 600 měn
  • Snadné nastavení během 5 minut
  • Odolná konstrukce a zákaznická podpora při potížích

Trezor na bitcoiny schová i hesla a identitu 

Kryptoměnami to ale ani u jednoho z výše zmíněných zařízení nekončí. Kromě uložení vašich kryptoměn jako je Bitcoin, Ethereum a mnoho dalších coinů, je můžete využít i pro správu a zabezpečené uložení hesel nebo elektronické bankovní identity. Získáváte tady stejné výhody jako u elektronických peněz – vaše údaje jsou bezpečné schované v offline zařízení a neexistuje žádná cesta, jak se k nim dostat bez vašeho vědomí. 

Trezor na bitcoiny schová i hesla a identitu

Tlak na vícefázové zabezpečení komunikace a peněžních transakcí přitom každý rok vzrůstá. Ukládat mnohočetné přístupové údaje do počítače a mobilu je poměrně riskantní, ale v hlavě je také všechny neudržíte. Řešením může být jejich uložení do bezpečného trezoru a jeho připojení k online prostředí jen v případě potřeby. V blízkém budoucnu tak budou tyto krabičky daleko běžnější součástí našich životů, než jsou dnes.

Photo: SatoshiLabsScroll to Top